Kárpátalján élő magyarok részére – jelentősen megemelkedő létszámmal – lehetőség nyílt arra, hogy 2016. szeptemberétől a budapesti Baptista Teológiai Akadémia hallgatói lehessenek és magas szintű képzésben részesülve, BA diplomát szerezhessenek.
Ennek támogatására, a budapesti kurzusokon túlmenően, szemeszterenként néhányszor lehetőség nyílik a hallgatóknak arra is, hogy oktatóikkal a Kárpátaljai Magyar Fakultatív Konzultációs Központban is, jelen esetben Zápszonyban találkozzanak.


CÍM
Magyarország
1068 Budapest, VI. ker.
Benczúr u. 31.

TITKÁRSÁG
+36 (1) 342-7534
+36 (20) 886-0847
e-mail: bta@bta.hu

TANULMÁNYI OSZTÁLY
+36 (1) 322-2815
+36 (20) 886-0846
e-mail: tanulmanyi@bta.hu
ESEMÉNYEK és HÍREK
A KÁRPÁTALJAI HALLGATÓK ÉLETÉBŐL
Kárpátaljai hallgatók a Baptista Teológiai Akadémián
2022-ben 28 kárpátaljai hallgató fejezte be sikeresen tanulmányait a Baptista Teológiai Akadémian Budapesten. A 28 hallgató közül 12 MA, 16 pedig BA képzésben részesült. Köszönjük és hálásak vagyunk Mészáros Kálmán,…
A 2021/22-es tanév első fakultatív konzultációja Zápszonyban
Az őszi szemeszter első oktatási napján Újváriné Szabó Anikó és dr. Mészáros Kálmán tanította a környék magyar gyülekezeteinek mélyebb bibliaismeretre vágyó missziómunkásait. Köszönet Nagy-Kasza Dániel és Ilona koordinátori szolgálatáért. Forrás:…
Diplomaátadó ünnep Kárpátalján
2021. május 23-án, pünkösdvasárnap érkezett el az az ünnepélyes pillanat, amikor lehetővé vált, hogy a sikeresen államvizsgát tett kárpátaljai hallgatók hozzájussanak diplomáikhoz. A kárpátaljai magyarok közül a Baptista Teológiai Akadémián…
BAPTISTA TEOLÓGIAI AKADÉMIA
Teológia alapszak (BA)
Képzési idő: 8 félév
Megszerezhető szakképzettség: Teológus
A szak gyakorlatorientált szemlélete és a felkínált választható tantárgycsomagok felkészítenek a misszió (gyermek- és ifjúsági munka, hitoktatás, gyülekezetépítés, gyülekezetplántálás, lelkigondozás) különböző területeire, megalapozzák a lelkipásztori elhívással rendelkezők teológiai felkészítését előkészítik a teológia interdiszciplináris szemléletű művelését, valamint megteremti a világi szakmák biblikus alapokon történő művelésének feltételeit.
A megszerzett diploma lehetőséget biztosít a tanulmányok mesterképzésben való folytatására.
- Gyülekezeti lelkipásztor elhívással rendelkezőket a kötelező tanegységeken túl megismerteti a gyülekezeti lelkipásztori szolgálat szépségével, feladataival és céljaival. A teljes program megfelelő teológiai- és segédtudományi alapozást biztosít a lelkipásztori képzés második ciklusára, a mesterképzésre.
- Missziói képzés különböző tantárgyi moduljai felkészíti a hallgatót a gyülekezeti missziói szolgálat lelkipásztor irányítása melletti végzésére, annak különböző területein (pl. evangélizációs szolgálat, gyermek- és ifjúsági munka, bibliaköri tanítás.)
- Szociális lelkigondozó képzés hangsúlyozottan törekszik arra, hogy felkészítse a hallgatót a gyülekezet szociális szolgálatának végzésére. Egyúttal felkészít a 15/1998. NM rendelet (vezető, családgondozó, nevelő, utógondozó, tanácsadó) és az 1/2000 SzCsM rendelet (családsegítés, tanácsadó) szerinti munkakörök feladatainak ellátására. A megszerezhető teológus oklevél megfelelő bemenetet biztosít szakirányú továbbképzési szakokhoz (pl.: alkalmazott szociális gerontológia, addiktológiai konzultáns, családkonzulens/családterapeuta, gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó, mediátor, mentálhigiéné, szociális menedzser) mind a mellett, hogy e képzettségek biblikus szemléletű művelésének megalapozását végzi.
Teológiai alapképzési szak
képzési és kimeneti követelményei
1. Az alapképzési szak megnevezése: teológia
2. Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:
végzettségi szint: alapfokozat (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA)
szakképzettség: teológus
a szakképzettség angol nyelvű megnevezése: BA in Theology
3. Képzési terület: hittudomány
4. A képzési idő félévekben: 8 félév.
5. Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 240 kredit.
6. A képzés célja:
A képzés célja olyan teológusok képzése, akik a képzés során megismerik a teológia tudományrendszerét, amelybe beleértendő a forráskutatás, a történeti ismeretek megszerzése és a tudományrendszer szisztematikus feldolgozása. További cél a valláshagyomány és a társadalmi, illetve kultúrkörnyezeti kapcsolatának megismerése, és az ebben való tevékenységre való felkészülés. Az alapfokozatot szerzetteknek lehetőségük nyílik a végzettségük és szakképzettségük szerinti elhelyezkedésre, illetve arra, hogy tanulmányaikat a képzés második ciklusában folytassák.
7. Oklevél megszerzésének feltétele:
A tantervben meghatározott vizsgák sikeres letétele, az előírt gyakorlatok teljesítése után eredményesen letett záróvizsga; továbbá egy idegen nyelvből középfokú, C típusú államilag elismert vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga.